na glavno vsebino
Vsi oddelki

PIGG

Oddelek za prirastoslovje in gojenje gozda

Raziskovalno delo na našem oddelku je usmerjeno v raziskovanje rasti in prirastka naših gozdov, v preučevanje odziva drevja in ekosistemov na okoljske in klimatske spremembe. Skladno s tem razvijamo nove gozdnogojitvene pristope v stresno prizadetih gozdovih. Pomembna naloga našega oddelka je tudi razvoj in uporaba ekološkega modeliranja. Naše raziskovalno in strokovno delo je v skladu s strategijo in vizijo Gozdarskega inštituta Slovenije.

V letu 2006 smo med drugim aktivno vodili ali sodelovali na štirih evropskih projektih (5. in 6. OP EU) – Millennium, Eumon, Agrifor in Alpenenergywood. Poleg tega imamo v oddelku večje število domačih projektov katerih financerji so različna ministrstva in drugi uporabniki naših storitev.

Sodelujemo z oddelki na našem inštitutu ter z različnimi domačimi institucijami (IJS) in univerzami (Ljubljanska, Mariborska in Primorska). Imamo pa tudi povezave z evropskimi (METLA, Swansea University, ...) in ameriškimi instituti (Los Alamos National Laboratory, Lamont Doherty Earth Observatory).


Research work of the department is focused on the study of yield, tree response and forest ecosystems to changing climatic and environmental conditions. New silvicultural techniques and approaches are studied in order to assure future development of our forests. Important task of our department is also developing knowledge and expertise on a field of ecological and environmental modelling using the most up to date knowledge and techniques. Our research and professional work is harmonized with vision and strategy of SFI.

Currently we are engaged in four EU projects (MILLENNIUM, EUMON, AGRIFOR and ALPENERGY), several Slovenian projects funded by different Slovenian governmental bodies and many bilateral co-operations with top European and USA institutions. Beside this we tightly co-operate with other departments at the SFI offering our knowledge and expertise to project studying carbon sink (KYOTO protocol), performing intensive monitoring of Slovene forests and modelling migration path of wild animals.

SHIFT + A

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Gozdarski inštitut Slovenije